Gdzie szukać pracy dla profesjonalistów z branży RPAW tym krókim wpisie, odpowiadam na dwa proste pytania. W jakich regionach szansa na znalezienie oferty w branży RPA (Robotic Process Automation) jest większa? Czy jest więcej ofert niż rok temu?

Przeanalizowałem oferty pracy opublikowane na portalu pracuj.pl od stycznia do końca czerwca 2019 (a także z odpowiadającego okresu w 2018). 80 firm zamieściło prawie 240 ofert dla praktyków z dziedziny RPA. Poprzez praktyków rozumiem Developerów RPA, Architektów RPA, Konsultantów, a także Managerów lub Kierowników zespołów RPA.

UPDATE:

Pełną wersję analizy obejmującej okres od stycznia 2015 do sierpnia 2019 znajdziecie tutaj.

Ilość ofert w branży RPA w podziale na województwa (H1 2018 vs H1 2019)

Podsumowanie

Nie jest zaskakujące, iż większość ofert zlokalizowana jest w dużych centrach miejskich, gdzie znajduje się większoć biur. Najwięcej ofert jest w woj. mazowieckim, jednakże małopolskie nadrabia zaległości. W pierwszej połowie 2018, w woj. mazowieckim było ponad dwukrotnie więcej ofert na stanowiska związane z RPA, w analogicznym okresie w 2019 tylko 1 więcej niż w woj. małopolskim. Największy wzrost widać w dwóch województwach (wzmienione małopolskie +31% i śląskie +42%). Spadek o 36% w mazowieckim i o 25% w wielkopolskim.

VIII Konferencja – Service Process Improvement Network

Jeśli interesujesz się tematyką RPA i rynkiem pracy dla specjalistów RPA, a do tego chciałbyś usłyszeć więcej ciekawostek jak tutaj, zapisz się na VIII Konferencję – Robotyzacja i uczenie maszynowe w biurze organizowaną przez SPIN. Będę tam prezentował szerszą analizę rynku pracy w obszarze RPA, będę mówił o tym kto rekrutuje najwięcej, gdzie, jaki software jest najpopularniejszy wg pracodawców itd. itp.

Uczestnictwo w pierwszym dniu konferencji jest darmowe. Zapisz się szybko – liczba miejsc ograniczona!

Szczegóły konferencji

Polska, Kraków, 18-20 września 2019
Rejestracja: http://spinetwork.pl/en/8th-spin-conference/
Będę tam 19 września, około 13:57,

Do zobaczenia!

Czy musisz programować żeby być Developerem RPA?<< >>Analiza rynku pracy dla specjalistów RPA
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments